• Prekvapenie

• Rozhodnutie bolo jasné,
            chystať masky išlo krásne.
            Vycifrovať vlasy, šaty
            vytancovať sa do krásy.
            Bola, že to zábava
            nechýbal tam nik!
            Včielka, šašo, princezné
            dokonca i kúzelník.
            Prekvapenie?
            Bolo! Aké?
            Lev k nám prišiel, zďaleka
            a tancoval stále, stále ….
            chvostom parket vymetal.
            Nakoniec sme zjedli šišky,
            pozbierali tombolu
            pobalili hračky, tašky
            utekali za školu.
            Ďakujeme za zábavu
            levovi a kovbojkám,
            kuchárečkám za maškrtu
            za prípravu mamičkám.

PaedDr. Janičová,, Mgr. Radačovská , Mgr. Zdeneková, Michalíková

• Tešíme sa s Leuškou

• Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do súťaže Čitateľský oriešok a zažila dobrodružstvá s rozprávkovými postavičkami. Naši druháci zapli mozgové závity a čítali. Boli to príbehy o chlapcovi, ktorý nevedel prestať jesť a Karneval. V treťom ročníku fantázia naberala na obrátkach a čítali sa príbehy Jedno oko, druhé oko a Príbeh silného býka. Štvrtáci ukázali svoju šikovnosť pri čítaní a kreslení v príbehoch Zničené magnólie a Čoho sa Bruno bojí.

Veľa sme čítali, kreslili a riešili úlohy a tým sme podporili pozitívny vzťah ku knihám. Tešíme sa , že v tejto celoslovenskej súťaži máme zastúpenie. Z neuveriteľného množstva vyše 30 000 kresieb postúpila do finále aj práca našej žiačky Leušky Sčislákovej. Gratulujeme jej a prosíme aby ste jej kresbu ocenili lajkom. Túto možnosť máte do 25. marca 2019. práca, ktorá získa najviac lajkov bude odmenená.

PaedDr. Janičová

• Traja tučniaci

• Vedeli ste, že na našej škole boli tučniaci?

Nerozluční kamaráti, ktorí sa tiež môžu rozhádať. Bol však s nimi macko, ktorý im mal pomôcť- pomeriť sa.. Tak to bolo aj u nás. Sledovali sme ich príbeh až do konca. S divadielkom Gašparkom sme strávili príjemné dopoludnie.

PaedDr. Janičová,, Mgr. Radačovská , Mgr. Zdeneková

• Zima čarodejka

• Už máme skoro po snehu a zima pomaly ale isto stráca svoju silu. Nie sme však smutní, pretože bola veľmi štedrá a dožičila nám veľa zábavy. My prvostupniaci sme si ju užili. Veľa sme sa sánkovali, pracovali na snehových stavbách, šmýkali sa nebezpečnou rýchlosťou a jednoducho šantili.

Veď posúďte sami.

PaedDr. Janičová,, Mgr. Radačovská , Mgr. Zdeneková

• PYTAGORIÁDA

• Na našej škole prebiehala matematická súťaž Pytagoriáda, kde okrem správností vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas. Výsledné hodnotenie je zložené z 2 položiek : body za správnosť a body za čas. Naši žiaci to zvládli a najlepší z nich budú reprezentovať školu na okresnom kole pytagoriády, ktorá sa bude konať v dňoch 26. - 27.  3. 2019

Držíme im palce!

Výsledky školského kola pytagoriády

P3 Berdisová Táňa
            P4 Jiříkovský Daniel
            P5 Križalkovičová Ester
            P6 Koľ Lukáš
            P7 Kuchárová Aneta
            P8 Pribula Ľuboš

PaedDr. Janičová, Mgr. Ondrejová

• DJZ Prešov

• Sluha - pán svojho pána

Návšteva DJZ v Prešove

Základná škola s materskou školou Krivany nezabúda ani na kultúru. Siedmaci, ôsmaci a deviataci sa 4. februára zúčastnili divadelného predstavenia Saturnin. Divadlo Jonáša Záborského v Prešove uviedlo kabaretnú komédiu, ktorá vznikla na motívy humoristického románu. Autorom knihy je známy český spisovateľ Zdenék Jirotka. Čiernobielu atmosféru predstavenia podčiarkli piesne populárne v prvej polovici 20. storočia. Divadlo bolo vtipné. Páčila sa mi postava Milôška. Ten veľmi vtipne rozprával a bol zábavný. V jednej kapitole dokonca strieľal. Všetkých nás to prekvapilo. Zľakli sme sa,“ vyjadrila sa o divadelnej hre deviatačka Ema Konkoľová.

Ján Sabolík, 9. ročník