• OZNAM PRE RODIČOV A ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV O JESENNÝCH PRÁZDNINÁCH

Dňa 30.10.2018 (utorok) je štátny sviatok.

Od 31.10.2018 (streda) do 02.11.2018 (piatok) majú žiaci jesenné prázdniny. Počas jesenných prázdnin nebude prevádzka ŠKD. Začiatok vyučovania po prázdninách je v pondelok 05.11. 2018.

• Divadlo Babadlo - Solivarské poklady

• V utorok 16. októbra 2018 sa žiaci prvého až piateho ročníka zúčastnili divadelnej inscenácie Divadla Babadlo s názvom Solivarské poklady. Táto povesť o pokladoch Slanských vrchov priblížila našim žiakom zaujímavú históriu ťažby soli a princípy jednotlivých dobových nástrojov využívaných pri výrobe soli. Jeden z týchto drevených nástrojov - gápeľ bol základom technickej scénografie na pódiu, ktorý žiakov nadchol.  V predstavení sa žiaci dozvedeli ako sa na Solivare našla soľ a ako sa ju podarilo s dômyslom vyťažiť. Príbeh niesol dávne etické posolstvo, na ktoré nesmieme zabúdať a to, že Soľ je nad zlato.

Paedr. Janičová, Mgr. Radačovská, Mgr. Zdeneková

• Šarkany vo vetre

• Druhý októbrový týždeň, presne 9. októbra, sa slniečko krásne kotúľalo po oblohe a žiaci prvého stupňa sa so svojimi triednymi učiteľkami rozhodli ísť púšťať šarkanov. Vietor dvihol do vzduchu všetky šarkany a poriadne sa s nimi vyšantil. Deti sa na poli za školou vybehali až tak, že sa niektorým pomotali šnúrky na šarkanov. Pomohli potom už iba nožnice :). Tešíme sa na ďalšiu jeseň a naše šarkany.

Paedr. Janičová, Mgr. Radačovská, Mgr. Zdeneková

• Stále sa zlepšujeme

• Podtatranský školák 2018

Naši novinári 26. septembra už po štvrtýkrát navštívili Podtatranskú knižnicu. V priestoroch tejto inštitúcie sa opäť konalo vyhodnotenie súťaže o najlepší školský časopis základných škôl Prešovského a Košického kraja. Porota hodnotila obsah, štylistiku, náročnosť, grafiku, fotografie, titulku a kreativitu 22 časopisov. Patronát nad súťažou opäť prevzala Veronika Fitzeková. Príjemná porotkyňa všetkých účastníkov pochválila a povzbudila do ďalšej práce. Vyzdvihla fantáziu, nadšenie redaktorov a ich snahu byť stále lepší. Hoci sa školský časopis Krivý Jany  neumiestnil  v prvej trojke, naši redaktori získali  množstvo nových podnetov a aj chuť ďalej písať. „Mne sa táto akcia páčila. Dozvedeli sme sa, ako urobiť časopis čo najlepšie. Získali sme zaujímavé informácie, spoznali  sme chlapcov i dievčatá z iných škôl. Boli sme očarení krásou Tatier. Slnečný deň sme využili na prechádzku po meste Poprad,” povedala o účasti na tejto regionálnej súťaži Nikola Pavlufčíková, žiačka 7. ročníka.

Ján Sabolík, 9. ročník