• Lajkujeme

Finále Čitateľského orieška

Dočkali sme sa finále čitateľského orieška. Z prác našich žiakov a ich úloh zameraných na čitateľskú zručnosť postúpila do finále kresba Zojky Šejirmanovej. Srdečne jej blahoželáme a týmto prosíme o vašu pomoc na získanie čo najväčšieho počtu lajkov.

Hlasovanie verejnosti bude prebiehať do 15. mája 2024 do 12:00 hodiny.
            Prosíme kliknúť na odkaz a zadať Like Icon Clipart Transparent Background, Vector Like Icon ... . Ďakujeme 😊

• Mobilné kino

Poďme do vesmíru

To bola prvá veta, čo zaznela vo vesmírnej pologuli. Ďalej pokračovalo: „ Urobíme si rakety z kartónu. Dá sa letieť do vesmíru kartónovou raketou? “ No ale viete, že v rozprávke je všetko možné. Tak sme 25.3. 2024 vybrali z telocvične našej školy do vesmíru. Zbalili knihu, počítač a zásoby jedla. Celým príbehom nás sprevádzal múdry človiečik. Ukázal nám všetky planéty. Prvá bola Merkúr a potom všetky ostatné. Skončili sme pri trpaslíkovi Plute. Vo vesmírnej pologuli boli žiaci celého prvého stupňa, piataci a aj naši škôlkari. Bola to zábava ležať na žinienkach a cestovať vesmírom.

• Studnička Kadlubek

Ako sme oslavovali deň vody

Dňa 22. 3. 2024 sme prišli na slávnostné otvorenie studničky. Pred jej vstupom je informačná tabuľa o studničke. Podľa nej sme sa dozvedeli, že je hlboká 2 – 3 metre. Mohli sme sa do nej aj pozrieť. Veľa informácií nám povedal pán Šejirman, pani Duchová aj Urdová. Studnička bola zrenovovaná. Okolo nej poukladali kamene a dokonca tam bola aj strieška. Pani Duchová nás pohostila detským šampanským a aj koláčikmi. Bola to dobrota. Potom sme si urobili fotografie a rozlúčili sa. Všetci sme sa zhodli na tom, že studnička by sa mala zachovať pre budúce generácie.

• Ako sa máme v škôlke...

Prvé slzičky už máme dávno za sebou. Po tom, čo nás medzi sebou privítali starší kamaráti, stali sa z nás veľkí škôlkari, ktorí radi tvoria, skúmajú, objavujú, premýšľajú a zažívajú kopec zábavy. Každý deň zdolávame 240 až 336 schodov a prekonávame rôzne výzvy. Spoločne sa všetci hráme, cvičíme a spoznávame svet. Dokonca aj ten, v ktorom žili naši prarodičia.

• Divadelné predstavenie Ozvena raja

V stredu 27.3. sa žiaci 6.A, 7.A, 8.A, 9.A a 3.S zúčastnili v Mestskej galérii v Lipanoch divadelného predstavenia Ozvena raja. Predstavenie zinscenovali žiaci pôsobiaci v divadelnom krúžku na Gymnáziu v Lipanoch. Ústredným motívom hry bol súdny proces s Adamom a Evou vyhnanými z raja. Počas hry nám boli predstavené aj ďalšie biblické scény a scény z bežného života. Vo všetkých dominovala téma dobra a zla, lásky a nenávisti. Predstavenie sa žiakom aj učiteľom páčilo, odniesli sme si mnoho cenných myšlienok. Napríklad, že ten, kto miluje a chce svojou láskou slúžiť, sa často stáva neviditeľným. Alebo to, že lásku nemožno mať, vlastniť, možno ju jedine dať.

Utorok 16. 4. 2024